Nidzicki Ośrodek Kultury

2023-06-13 - Koncert Katarzyny Dąbrowskiej

Zapraszamy Państwa na przepiękny koncert

KATARZYNY DĄBROWSKIEJ - „13 randek DaNuty Rinn piosenki o miłości”, który odbędzie się 13.06.2023, o godz. 18.00 w Kinie Wenus w Nidzicy.

Cena biletów: 35 zł

Bilety do nabycia w biurze Nidzickiego Ośrodka Kultury, od poniedziałku do piątku, w godz.:

8.00 - 15.30 (tel.: 89 625 31 44)

WYSTĄPIĄ:

Katarzyna Dąbrowska

Urszula Borkowska - piano

Marcin Słomiński - perkusja

Wojciech Gumiński - kontrabas

Scenariusz: Magdalena Smalara

Aranżacje: Urszula Borkowska

Danuta Rinn była wszechstronnie wykształcona muzycznie, a łatwość z jaką śpiewała arcytrudne kompozycje, lekkość i wdzięk jej swingowania to pułapka dla tych, co próbują się z jej piosenkami mierzyć. Niewiele współczesnych wokalistek posiada możliwości wokalne odpowiadające poziomowi trudności tego materiału; jedną z nielicznych jest z pewnością Katarzyna Dąbrowska, której oryginalna barwa głosu, nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia. Wspomagają ją w tym błyskotliwe aranżacje Urszuli Borkowskiej i zabawny scenariusz Magdaleny Smalary.

13 wybranych do programu utworów stało się pretekstem do snucia rozważań o miłości. A myli się ten, kto twierdzi, że wszystko już na ten temat zostało powiedziane. Większość z nas ma swoją miłosną historię, większość z nas chodziła, chadza lub w końcu pójdzie na jakąś randkę. Randka. Randka jako obietnica, randka jako wrota do przyszłości, randka jako preludium związku, przedpokój relacji, randka jako koszmar.

Skąd wziąć potencjalnych partnerów i partnerki? Dokąd iść na randkę, w co się ubrać, co jeść? Jak o związek dbać, jak go utrzymać? No cóż, na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi w spektaklu „13 randek DaNuty”. Ale być może nauczycie się przyjmować komplementy, poznacie sekret bezbolesnego rozstawania się z partnerami „nierokującymi” za pomocą dedykowanej poezji i pojmiecie czego objawem może być brak apetytu. No i posłuchacie świetnych, świeżo i energetycznie brzmiących piosenek jednej z największych polskich wokalistek wszechczasów, Danuty Rinn, w wykonaniu zjawiskowej Katarzyny Dąbrowskie.

Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób i tekst „NIDZICA, KINO WENUS, 13 VI 2023 r., godz. 18.00 bilety 35 PLN do nabycia w NOK, tel. 89 625 31 KATARZYNA DĄBROWSKA 13 RANDEK DANUTY RINN PIOSENKI o MIŁOŚCI SMALARA URSZULA BORKOWSKA”